Policjanci ścigali sprawców napadu. Bandyci ukradli kobiecie samochód (ZDJĘCIA)

Policjanci ścigali sprawców napadu. Bandyci ukradli kobiecie samochód

Dzielnicowi z Gubina po pościgu zatrzymali dwie osoby, które napadły na Niemkę w Cottbus. Bandyci ukradli kobiecie samochód i uciekli.  30-latka i 32-latek decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani.

W sobotę, 19 grudnia, dyżurny z Gubina dostało informację, że w Cottbus w Niemczech doszło do rozboju na obywatelce Niemiec. Sprawcy napadu uciekają skradzionym samochodem w kierunku przejścia granicznego z Polską.

Informacja natychmiast trafiła do patroli w służbie. Policjanci objęli punkty obserwacyjne na przejściach granicznych w Gubinie i Gubinku. W pewnym momencie, w Gubinku  dzielnicowi zauważyli jadącego z Niemiec rozpędzonego fiata pandę. Kierowca nie zaregował na znaki od policjanta tylko dalej uciekał. Ruszył pościg za fiatem.

Na terenie powiatu żarskiego uciekinier chcąc skręcić w leśną drogę, wpadł w poślizg i wjechał w zarośla. – Z fiata wybiegli kierowca i pasażerka. Dzielnicowi pobiegli za uciekinierami, po chwili zatrzymując ich – mówi podkom. Justyna Kulka, rzeczniczka policji w Krośnie Odrzańskim.

Zatrzymani, to mieszkańcy powiatu żarskiego w wieku 30 i 32 lata. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 32-letni mężczyzna ma czynne zakazy prowadzenie wydane przez sądy w Żarach i Krośnie Odrzańskim. Przy 32-latku policjanci znaleźli gaz pieprzowy, który służył do napadu na Niemkę.

Skradziony fiat o wartości ponad 22 tys. zł. został zabezpieczony do dalszych czynności procesowych, natomiast mężczyzna i kobieta zostali zatrzymani do wyjaśnienia.

W niedzielę, 20 grudnia, podczas przesłuchania usłyszeli zarzut dokonania rozboju na obywatelce Niemiec. Mężczyzna dodatkowo odpowie za ucieczkę policji i złamanie sądowych zakazów prowadzenia.

W poniedziałek, 21 grudnia, prokurator złożył do sądu wniosek o areszt dla kobiety i mężczyzny. Decyzją sądu 30-latka i 32-latek najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.