POMAK bez prądu, a przez to Czerwieńsk bez wody

Spółka POMAK z Czerwieńska zajmująca się obsługą mienia komunalnego bez prądu. Powodem odcięcia są niezapłacone rachunki dla dostawcy prądu Enea. Sytuacja jest ciężka, bo cześć gminy Czerwieńsk z tego powodu nie ma wody.

O sprawie informuje gmina Czerwieńsk. „Szanowni Mieszkańcy. Z uwagi na informacje otrzymane od spółki POMAK, informujemy, że z powodu wieloletnich zaległości finansowych wobec spółki energetycznej ENEA została wstrzymana dostawa prądu. W konsekwencji doszło również do wstrzymania dostaw wody.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Czerwieńsk bez wody przez POMAK

– To brak słów. Sytuacja spółki POMAK jest fatalna. Podjęliśmy na radzie decyzję o zapłaceniu jak najszybciej 87 tys. zł dla Enea za zaległy prąd – mówi Dominik Brzezicki, radny gminy Czerwieńsk. Do końca czerwca gmina musi zapłacić jeszcze 213 tys. zł zaległych rachunków spółki POMAK dla Enei.

– Nie ma tego nawet jak skomentować. Ręce mi popadają. Właśnie wyjeżdżam wozem strażackim, żeby ludzie mieli wodę – mówi radny Brzezicki.

Sytuacja jest trudna, i musi sobie z nią radzić gmina. W dniu, 21 maja, została zmieniona radę nadzorcza i prezesa Tomasz Frąckowiak, który od wielu lat zarządzał spółką. W POMAK odbywa się audyt.