Pościg za motocyklistą. Szalał na drodze, wyprzedził radiowóz przed przejściem dla pieszych (FILM)

W środę, 12 czerwca, policjanci z nowosolskiej drogówki na ul. Zielonogórskiej zauważyli motocyklistę, który łamał przepisy.  Wyprzedzał m.in. samochody pomimo panującego zakazu, w tym również radiowóz.

Pirat drogowy na motocyklu wielokrotnie przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym. W rejonie skrzyżowania przy ul. Ekonomicznej, kierujący hondą najpierw wyprzedził radiowóz policyjny, a następnie przyspieszając zaczął wykonywać niebezpieczne manewry, w tym wyprzedzania na przejściu dla pieszych.

Policjanci próbowali zatrzymać kierowcę motocykla do kontroli drogowej, jednak ten nie reagował na sygnały radiowozu, przyspieszył i zaczął uciekać. Motocyklista został zatrzymany po pościgu. – W tej sytuacji trudno mówić o zdrowym rozsądku kierującego, który swoim zachowaniem mógł doprowadzić do tragedii na drodze – mówi sierż. szt. Renata Dąbrowicz – Kozłowska, rzeczniczka nowosolskiej policji.

27-latek musi teraz liczyć się z poważnymi konsekwencjami. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a za popełnione przestępstwo niezatrzymania się do kontroli drogowej i liczne wykroczenia odpowie przed sądem. Tylko za ucieczkę przed policją grozi mu kara do 5 lat więzienia.