Pościg za złodziejem z Sulechowa do Zielonej Góry. Szaleniec uciekał volkswagenem pod prąd. Znowu ukradł trakcję kolejową (ZDJĘCIA CZYTELNIKÓW)

Do pościgu doszło we wtorek, 7 czerwca. Jak relacjonują nam czytelnicy kierujący volkswagenem uciekał z Sulechowa aż do Zielonej Góry, gdzie został zatrzymany. Podczas ucieczki jechał pod prąd wiaduktem na ul. Sulechowskiej i uciekał przez deptak. Uciekinier to złodziej trakcji kolejowej, którego policja zatrzymała przed kilkoma dniami. Znowu w aucie miał kradzione przewody.

Pościg ruszył w Sulechowie. – Około godziny 7.15 był pościg radiowozem za autem osobowym na ul. Styczniowej – napisał do nas czytelniczka.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Kierowca volkswagena jak szalony uciekał policji w kierunku Zielonej Góry. Wjechał do miasta. – Gość uciekał policji volkswagenem passatem jadąc pod prąd wiaduktem na ul. Sulechowskiej – napisał do nas czytelnik.

Potem inne osoby informowały nas o pościgu za volkswagenem, którego kierowca uciekał między innymi deptakiem. Za wszelką cenę chciał uciec.

W końcu uciekinier wjechał volkswagenem w ulicę za Elżbietankami, z której już nie miał jak wyjechać i tam został zatrzymany przez policjantów.

Uciekinier to znany policji złodziej. W dniu, 1 czerwca, wpadł razem z dwoma kompanami kradli trakcje napowietrzną PKP w rejonie Nowego Kramska.

Mężczyźni w wieku 36 lat, 40 lat i 41 lat zostali zatrzymani w chwili gdy zamierzali zabrać pocięte na mniejsze kawałki elementy trakcji. Ponadto policjanci znaleźli przy nich sprzęt służący do wycinania drutu, rękawiczki, a w torbie także szczypce i różnego rodzaju klucze.

Podczas przeszukania volkswagena policjanci znaleźli przygotowane do zapakowania skradzionego drutu torby i sprzęt do cięcia. Wartość skradzionej trakcji została wyceniona na prawie 15 tys. zł.

W volkswagenie zatrzymanym po pościgu koło Elżbietanek znowu były kradzione przewody trakcji kolejowej.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy. – Trwa wyjaśnianie wszystkich okoliczności dotyczących tego zdarzenia – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka policji w Zielonej Górze.

Nagrałeś wideo na trasie, zrobiłeś zdjęcie kolizji lub wypadku? Wyślij je na mail [email protected] lub przez profil na facebooku poscigi.pl i twórz z nami portal poscigi.pl

Volkswagena na polecenie policji zabezpieczyła pomoc drogowa Maxmar.

Toyota Zielona Góra
Reklama pościgi
Eko pol - Poscigi.pl