Potworny wypadek. Skodą staranował audi. Zginęła 8-miesięczna dziewczynka. Sprawca usłyszał wyrok (ZDJĘCIA)

Skodą staranował audi. Zginęła 8-miesięczna dziewczynka.

Do tragicznego wypadku doszło w niedzielę, 17 października, ub.r. na „starej trójce” koło Nowej Soli. Kierujący skoda wjechał na skrzyżowanie uderzając w prawidłowo jadące audi. Doszło do potężnego zderzenia. Rannych zostało sześć osób, w tym maleńkie dziecko, które niestety zmarło w szpitalu. Sprawca wypadu właśnie usłyszał wyrok.  

Skoda wjechała na skrzyżowanie uderzając w prawidłowo jadące audi. Doszło do potężnego zderzenia. Na miejsce wypadku szybko dotarły służby ratunkowe. Wylądował również śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

W wypadku rannych zostało sześć osób, w tym maleńkie dziecko. Na miejscu wypadku maluszek był długo reanimowany. Śmigłowcem lotniczego pogotowia ratunkowego dziecko zostało przewiezione od szpitala w Zielonej Górze. Było w stanie krytycznym.

Lekarze robili co tylko mogli, długo walczyli o życie dziecka. Niestety 8-miesięczna dziewczynka zmarło w szpitalu.

Z ustaleń prokuratury było wiadomo, że  67-letni kierowca skody nie zatrzymał się na znaku „stop”. To dlatego na skrzyżowaniu staranował audi. W sprawie przeprowadzono oględziny miejsca zdarzenia i pojazdów, przesłuchano pasażera skody. Sekcję zwłok zmarłego dziecka wykazał, że przyczyną zgonu były obrażenia wielonarządowe.

Prokurator postawił 67-letniemu kierowcy skody zarzut spowodowania śmiertelnego wypadku. Sprawcy wypadku groziła kara do 8 lat więzienia. Właśnie obecnie 68-latek usłyszał wyrok. Sprawca śmiertelnego wypadku ma spędzić w więzieniu dwa lata. Dostał również zakaz prowadzenia na 15 lat. Ma także zapłacić odszkodowanie rodzicom dziecka. Wyrok nie jest prawomocny. 

Toyota Zielona Góra