Toyota Zielona Góra

Rosyjska ciężarówka z towarem zatrzymana koło Słubic. Dalej nie pojechała

Rosyjska ciężarówka z towarem zatrzymana

Kierowca rosyjskiej ciężarówki wiózł towar bez wymaganego zezwolenia. Transport został zatrzymany przez inspektorów lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego.

We wtorek, 22 marca, inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego ze Słubic na krajowej „dwójce” w Świecku zatrzymali do kontroli rosyjską ciężarówkę. Jej kierowca wiózł ładunek z Belgii do Rosji. Kierowca podczas kontroli pokazał zezwolenie na międzynarodowy przewóz drogowy rzeczy, które nie było w pełni wypełnione.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Brakowało wpisów dotyczących przejazdu powrotnego, tj. ilości przewożonego towaru oraz państwa załadunku i państwa rozładunku. Zgodnie z prawem, żeby dokument uprawniający do wykonania międzynarodowego przewozu drogowego mógł być uznany za ważny, musi zawierać wszystkie wymagane wpisy.

Blankiet zezwolenia należy prawidłowo wypełnić najpóźniej przed wjazdem na terytorium Polski. Kierowca miał tą świadomość, ponieważ próbował wypełnić zezwolenie dopiero po zatrzymaniu pojazdu do kontroli. Zezwolenie zostało zatrzymane i unieważnione, a przewóz uznany za wykonywany bez zezwolenia.

Wobec przewoźnika zostanie wszczęte postępowanie w sprawie nałożenia kary w wysokości 12 tys. zł. Ciężarówka została usunięty na parking strzeżony, gdzie zostanie do czasu wpłacenia kaucji na poczet przyszłej kary oraz okazania prawidłowego zezwolenia.

Toyota Zielona Góra