Toyota Zielona Góra

Seniorka straciła oszczędności życia. Policja złapała oszusta

Policjanci zatrzymali 72-latka podejrzanego o udział w oszustwie. Zatrzymany mężczyzna w całym procederze pełnił rolę tak zwanego „odbieraka”. Mieszkanka Kożuchowa straciła przez niego ponad 60 tysięcy złotych. Sąd Rejonowy w Nowej Soli, na wniosek prokuratora, zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

W czerwcu tego roku funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli otrzymali zgłoszenie od mieszkanki Kożuchowa, że została ona oszukana. Niestety scenariusz tej historii jest podobny do wielu innych. Pomimo licznych ostrzeżeń Policji, tym razem oszuści zyskali ponad 60 tysięcy złotych. Do 86-latki zadzwoniła osoba nakłaniająca do inwestycji w kredyt bankowy, dzięki któremu rzekomo córka poszkodowanej miałaby mieć spore zyski.

Kobieta uwierzyła w opowieść i chwilę po zakończonej rozmowie, zjawił się u niej mężczyzna, któremu przekazała ponad 60 tysięcy złotych. Gdy kobieta zorientowała, że została oszukana powiadomiła Policję. Do sprawy namierzenia oszusta włączyli się nowosolscy kryminalni. Wnikliwa praca operacyjna pozwoliła na wytypowanie podejrzanego w tej sprawie mężczyznę. Ustalono, że z oszustwem może mieć związek mieszkaniec województwa dolnośląskiego. Kilka dni temu mężczyzna został zatrzymany. Policjanci ustalili, że w grupie oszustów pełnił rolę „odbieraka”, czyli osoby, która odbiera pieniądze od pokrzywdzonego. Funkcjonariusze znaleźli u podejrzanego środki pieniężne, które zostały zabezpieczone do sprawy.

Zatrzymany trafił do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut oszustwa. Sąd Rejonowy w Nowej Soli, na wniosek prokuratora, zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Sprawa jest rozwojowa. Teraz trwa praca nad ustalaniem jego wspólników.

Toyota Zielona Góra