Samochody.pl - poscigi.pl

Sprawca śmiertelnego wypadku pod Sulechowem aresztowany. Ma kilka zarzutów, śledczy sprawdzają czy był pijany (ZDJĘCIA)

W poniedziałek, 29 maja, 25-letni sprawca wypadku został aresztowany przez sąd tymczasowo na trzy miesiące. fot. poscigi.pl

Do śmiertelnego wypadku doszło w niedzielę, 28 maja, nad ranem na „starej trójce” koło Sulechowa. Kierujący fordem wypadł z drogi. 45-letnia pasażerka zginęła na miejscu, kierujący uciekł, ale został już zatrzymany. To mieszkaniec Sulechowa. W poniedziałek, 29 maja, 25-latek został aresztowany tymczasowo na trzy miesiące.

W niedzielę nad ranem kierowca jadący trasą S3, w oddali zauważył samochód leżący na poboczu drogi. Powiadomił o tym policję. Na miejsce zdarzenia szybko dojechał patrol.

Śmiertelny wypadek koło Sulechowa

Okazała się, że ford galaxy wypadł ze „starej trójki” i koziołkował. W fordzie policjanci znaleźli martwą pasażerkę. 45-latka zginęła w czasie wypadku lub zmarła później w wyniku odniesionych obrażeń.

Kierujący fordem uciekł z miejsca wypadku, ale nie na długo. Kierowca forda został szybko zatrzymany przez policjantów. Mężczyzna już w niedzielę trafił na komendę i do celi. Samochód na polecenie policji zabezpieczyła pomoc drogowa Maxmar.

Czytaj też – Pijany i naćpany kierowca rozbił volkswagena na Obwodnicy Południowej Zielonej Góry. W aucie narkotyki (ZDJĘCIE CZYTELNIKA)

Wiadomo już, że kierujący to 25-latek zamieszkujący w hotelu robotniczym w Sulechowie. W tym samym hotelu mieszkała też ofiara wypadku, 45-letnia Ukrainka.

Sprawca śmiertelnego wypadku aresztowany

W poniedziałek, 29 maja, 25-letni sprawca wypadku został aresztowany przez sąd tymczasowo na trzy miesiące. – Zostały mu postawione zarzuty spowodowania śmiertelnego wypadku, ucieczki z miejsca zdarzenia, nieudzielenia pomocy rannej osobie, złamania sądowego zakazu prowadzenia oraz kradzieży samochodu – mówi prokurator Krzysztof Pieniek, szef świebodzińskiej prokuratury rejonowej.

I to może nie być koniec zarzutów dla 25-latka. Śledczy sprawdzają czy 25-latek był pijany w chwili wypadku. Została mu pobrana krew do badań. Biegły dokładnie określi kiedy sprawca śmiertelnego wypadku pił alkohol.

Zarzut kradzież auta dotyczy faktu, że 25-latek zabrał forda bez wiedzy jego właściciela. Ma również sądowy zakaz prowadzenia orzeczony przez sąd w Elblągu. – Mężczyzna przyznał się do stawianych mu zarzutów. Złożył skromne wyjaśnienia – mówi prokurator Pieniek.  

Pizzeria Roma w Zielonej Górze - poscigi.pl
Fotowoltaika - poscigi.pl