Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Super inicjatywa żagańskich policjantów. Mają wielkie serca dla psów i kotów (FILM)

W żagańskiej komendzie odbyło się przekazanie darów na ręce przedstawicielki zarządu stowarzyszenia Agaty Hyjek-Starowicz.

Psy i koty to żywe istoty. Niestety zdarza się, że są traktowane jak zabawki, które po pewnym czasie są niepotrzebne i wyrzucane na pastwę losu. Takimi „niechcianymi” zwierzętami opiekuje się Żagańskie Stowarzyszenie Miłośników Zwierząt „ZWIERZOLUBY”. Policjanci włączyli się w akcję charytatywną na rzecz tej organizacji i zebrali karmę, koce, ręczniki i zabawki.

Policjanci z komendy w Żaganiu z inicjatywy dzielnicowej sierż. sztab. Angeliki Ochockiej zorganizowali akcję na rzecz czworonożnych przyjaciół będących pod opieką wolontariuszy z Żagańskiego Stowarzyszenia Miłośników Zwierząt „ZWIERZOLUBY”.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Organizacja opiekuje się porzuconymi psami i kotami, dbając o ich zdrowie i właściwy rozwój. Policjanci zebrali potrzebne rzeczy takie jaką karmę, koce, ręczniki i zabawki, które na jakiś czas pomogą w utrzymaniu zwierząt.

W żagańskiej komendzie odbyło się przekazanie darów na ręce przedstawicielki zarządu stowarzyszenia Agaty Hyjek-Starowicz. – Pamiętajmy, że psy i koty to żywe istoty, a nie zabawki. Decydując się na takiego domownika, musimy liczyć się z szeregiem obowiązków, dlatego bądźmy odpowiedzialni i uczmy odpowiedzialności najmłodszych – mówi sierż. sztab. Arkadiusz Szlachetko, rzecznik policji w Żaganiu.

Oby okresie świąteczno-noworocznym nie okazało się, że zwierzę jest już niechcianą zabawką. Pamiętajmy o zwierzętach przez cały rok. – Wspierajmy organizacje i osoby, które angażują się w niesienie im pomocy – mówi sierż. sztab. Szlachetko. Często bez tych osób czworonożni przyjaciele nie byliby w stanie przeżyć, szczególnie w okresie zimowym.