To drogowe chamstwo. Zielonogórska policja szuka szaleńca z audi. Niemal rozjechał dwie osoby (FILM)

Zielonogórscy policjanci mają już dane audi na tablicach z Krosna Odrzańskiego, którego kierowca niemal rozjechał dwie kobiety na przejściu dla pieszych na ul. Wyszyńskiego. Może stracić prawo jazdy.

Do szokującego zdarzenia doszło w czwartek, 10 czerwca. Nasz czytelnik jechał ul. Wyszyńskiego. Zwolnił chcąc skręcić w ul. Węgierską. Kiedy miał miejsce do skrętu, ruszył.

Po chwili z tyłu nadjechało rozpędzone audi na tablicach rejestracjach z Krosna Odrzańskiego. Jego kierowca, jak szalony lewą stroną, wyprzedził samochód naszego czytelnik.

Rozpędzone audi wpadło na pasy, po których szły dwie kobiety. Obie musiały ratować się uciekać z pasów przed audi. Na szczęście w porę zobaczyły samochód. Gdyby nie zbiegły z pasów obie zostałyby potrącone.

Szaleniec w audi z duża szybkością odjechał osiedlowymi uliczkami.

Sprawą zajmują się już zielonogórscy policjanci. – To przykład drogowego chamstwa i braku poszanowania nie tylko przepisów, ale przede wszystkim dla innych uczestników ruchu drogowego – mówi asp. sztab. Andrzej Gramatyka, naczelnik zielonogórskiej drogówki.

Zielonogórscy policjanci mają już dane samochodu. Zwrócili się o pomoc do policjantów z Krosna Odrzańskiego. którzy wkrótce dotrą do właściciela audi. – Takich kierowców należy eliminować z ruchu poprzez zatrzymywanie uprawnień do kierowania – mówi asp. sztab. Gramatyka.