To on napadł na Żabkę w Zielonej Górze. Miał nóż

Zielonogórscy policjanci zatrzymali 30-letniego obywatel Gruzji, który dokonał napadu na Żabkę przy ul. Wojska Polskiego. Mężczyzna grożąc ekspedientce nożem zażądać miał wydania pieniędzy. Zrabował 300 zł.

W poniedziałek, 16 marca, około godziny 16.00 do sklepu przy ulicy Wojska Polskiego w Zielonej Górze wszedł mężczyzna z kapturem na głowie. Dostał się za ladę i grożąc ekspedientce nożem zabrał z kasy około 300 zł. Sprawca uciekł w kierunku os. Malarzy.

Dyżurny zielonogórskiej komendy po otrzymaniu informacji o zdarzeniu przekazał rysopis mężczyzny wszystkim patrolom w służbie. – W poszukiwania zaangażowali się również funkcjonariusze kryminalni i dochodzeniowo-śledczy – mówi podinsp. Małgorzata Barska, rzeczniczka zielonogórskiej policji. To właśnie patrol, w skład którego wchodził naczelnik wydziału kryminalnego oraz dwóch policjantów z wydziału dochodzeniowo-śledczego o godzinie 20.00 zatrzymał bandziora. Sprawca napadu był w swoim mieszkaniu. 30-letni obywatel Gruzji miał przy sobie pieniądze skradzione ze sklepu. W chwili zatrzymania był pijany. Wydmuchał niemal promil alkoholu.

Mężczyzna został doprowadzony do zielonogórskiej komendy, gdzie najprawdopodobniej usłyszy zarzut dokonania rozboju. – Po czynnościach procesowych, wykonanych przez policjantów, prokurator będzie wnioskował do sądu o areszt dla podejrzanego – mówi podinsp. Barska. Grozi mu kara do 12 lat więzienia.