To zawodowy oszust internetowy. Dwa razu już za to siedział w więzieniu i znowu oszukał dziesiątki osób

Mężczyzna już dwa razy odsiadywał wyroki więzienia za podobne oszustwa.

Policjanci z Żagania zatrzymali mężczyznę, który oszukiwał na portalach internetowych. Wystawiał na sprzedaż samochody, maszyny rolnicze oraz inne przedmioty których nie miał. Po przyjęciu zaliczki urywał kontakt z osobą zainteresowaną zakupem. 33-latek usłyszał trzydzieści zarzutów. Ukradł ponad 30 tys. zł. cały czas s jednak ustalani kolejni pokrzywdzeni. Oszust został tymczasowo aresztowany.

W poniedziałek, 21 listopada, policjanci z żagańscy policjanci z zespołu do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali 33-letniego mężczyznę. To sprawca kilkudziesięciu oszustw internetowych.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

– Mężczyzna ukrywał się, ale dobre rozpoznanie funkcjonariuszy doprowadziło do ustalenia jego miejsca przebywania i zatrzymania – mówi sierż. sztab. Arkadiusz Szlachetko, rzecznik policji w Żaganiu.

33-letni mieszkaniec okolic Iłowy za pomocą portali internetowych dokonywał oszustw. Wystawiał na sprzedaż samochody, maszyny rolnicze oraz inne przedmioty, których nie miał i nie zamierzał sprzedać.

Za każdym razem mechanizm był taki sam, kiedy kupujący wyraził chęć zakupu , „sprzedający” prosił o wpłacenie 10 proc. zaliczki. Po otrzymaniu pieniędzy urywał kontakt z kupującym. Mężczyzna do tego celu używał rachunków bankowych założonych na tak zwanych „słupów”.

Żagań. Wpadł zawodowy oszust internetowy

– Na ten moment usłyszał trzydzieści zarzutów, a kwota jaką zdobył w wyniku przestępstwa to ponad 30 tysięcy złotych – mówi asp. sztab. Szlachetko. Liczba zarzutów jak również wartość strat może wkrótce się zmienić ponieważ w dalszym ciągu ustalane są kolejne oszukane osoby.

Mężczyzna już dwa razy odsiadywał wyroki więzienia za podobne przestępstwa. – Można powiedzieć, że oszustwa internetowe to jego sposób na życie – mówi sierż. sztab. Szlachetko. Na wniosek prokuratury 33-latek został tymczasowo aresztowany  na okres trzech miesięcy. 

Toyota Zielona Góra