Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Tyle zostało ze skradzionego volkswagena

Dzielnicowi z komisariatu w Sulechowie zatrzymali mężczyznę, który przewoził zdemontowanego volkswagena transportera. Samochód został skradziony na terenie Niemiec.

Policjanci z komisariatu w Sulechowie zorganizowali działania mające na celu ujawnianie kradzionych pojazdów. Na terenie gminy Trzebiechów został zatrzymany 27-latek. W trakcie kontroli drogowej, policjanci sprawdzili skrzynię ładunkową jednego z zatrzymanych samochodów ciężarowych. Wewnątrz znaleźli zdemontowany samochód dostawczy marki volkswagena transporter. Jak się później okazało, został on skradziony na terenie Niemiec.

Kierującym okazał się 27-letni mieszkaniec Sulechowa. Mężczyzna trafił do policyjnej izby zatrzymań. Odpowie za paserstwo. Za to przestępstwo grozi mu kara do 5 lat więzienia. Trwa policyjne postępowanie, które wyjaśni okoliczności kradzieży oraz skąd zatrzymany mężczyzna miał skradziony samochód.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Kradzieże aut nadal są plagą, chociaż liczba aut kradzionych na terenie powiatu zielonogórskiego, jest systematycznie ograniczana poprzez policyjne działania i zatrzymywanie sprawców kradzieży. W 2012 roku, w ciągu dziewięciu miesięcy, odnotowano 85 takich zdarzeń, podczas gdy w porównywalnym okresie roku 2011 – 96. Z kolei w takim samym okresie roku 2008 odnotowano aż 135 takich zdarzeń.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl
Pizzeria Roma w Zielonej Górze - poscigi.pl