Tyle zostało ze skradzionego volkswagena

Dzielnicowi z komisariatu w Sulechowie zatrzymali mężczyznę, który przewoził zdemontowanego volkswagena transportera. Samochód został skradziony na terenie Niemiec.

Policjanci z komisariatu w Sulechowie zorganizowali działania mające na celu ujawnianie kradzionych pojazdów. Na terenie gminy Trzebiechów został zatrzymany 27-latek. W trakcie kontroli drogowej, policjanci sprawdzili skrzynię ładunkową jednego z zatrzymanych samochodów ciężarowych. Wewnątrz znaleźli zdemontowany samochód dostawczy marki volkswagena transporter. Jak się później okazało, został on skradziony na terenie Niemiec.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Kierującym okazał się 27-letni mieszkaniec Sulechowa. Mężczyzna trafił do policyjnej izby zatrzymań. Odpowie za paserstwo. Za to przestępstwo grozi mu kara do 5 lat więzienia. Trwa policyjne postępowanie, które wyjaśni okoliczności kradzieży oraz skąd zatrzymany mężczyzna miał skradziony samochód.

Kradzieże aut nadal są plagą, chociaż liczba aut kradzionych na terenie powiatu zielonogórskiego, jest systematycznie ograniczana poprzez policyjne działania i zatrzymywanie sprawców kradzieży. W 2012 roku, w ciągu dziewięciu miesięcy, odnotowano 85 takich zdarzeń, podczas gdy w porównywalnym okresie roku 2011 – 96. Z kolei w takim samym okresie roku 2008 odnotowano aż 135 takich zdarzeń.

Toyota Zielona Góra