Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Ukradł 75-latce w Zielonej Górze 13 tys. zł. Nagrał go monitoring. Oszusta szuka policja (FILM)

Tego oszusta szuka policja w Zielonej Górze. Okradł 75-latkę.

Wydział dochodzeniowo-śledczy zielonogórskiej policji szuka mężczyzny, który 3 października br. w bloku przy ulicy Wyszyńskiego odebrał pieniądze wyłudzone przez oszusta podającego się za policjanta. Oszust powiadomił 75-latkę o wypadku córki i ukradł jej 13 tys. zł.

Zielonogórska policja prowadzi postępowanie w sprawie oszustwa z 3 października br. Do 75-latki w bloku przy ulicy Wyszyńskiego zadzwonił oszust.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Kobieta odebrała telefon od oszusta, który podał się za policjanta. Poinformował seniorkę o wypadku córki i konieczności wpłacenia „kaucji”. Pieniądze były potrzebne, żeby córka nie miała kłopotów.

Po pieniądze zgłosił się mężczyzna widoczny na zapisach monitoringu w bloku pokrzywdzonej kobiety. Zabrał 13 tys. zł i zniknął.

– Nadzorujący sprawę prokurator przychylił się do wniosku policjanta prowadzącego postępowanie i wydał postanowienie o upublicznieniu wizerunku podejrzewanego o oszustwo – mówi podinsp. Małgorzata Barska, rzeczniczka policji w Zielonej Górze.  

Wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę widocznego na zdjęciach proszone są o kontakt osobisty z Wydziałem Dochodzeniowo-Śledczym Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze przy ulicy Partyzantów 40, telefoniczny pod numerami: 47 7952139, 47 7952150 lub z dyżurnym jednostki pod numerem 47 7952411 bądź mailowy: [email protected].

Langner odszkodowania Zielona Góra - poscigi.pl Restauracja COSMOS Zielona Góra - poscigi.pl Biała Wydra - poscigi.pl Eko pol - Poscigi.pl