Uprawiał w domu konopie indyjskie. Miał też marihuanę

Policjanci zatrzymali 38-latka, który w swoim mieszkaniu uprawiał konopie indyjskie. Rośliny zostały zabezpieczone do dalszych badań laboratoryjnych, a mężczyzna zatrzymany. Za uprawę i posiadanie narkotyków odpowie przed sądem. Mężczyźnie grozi za to kara do 3 lat więzienia.

W piątek, 5 czerwca, policjanci z żarskiej komendy podczas służby ustalili, że mieszkaniec powiatu żarskiego w swoim mieszkaniu uprawia konopie indyjskie. Potwierdziło się to, kiedy weszli do mieszkania 38-latka. Znaleźli tam kilkanaście krzewów konopi innych niż włókniste. Rośliny rosły w doniczkach i znajdowały się w dość znacznej fazie wzrostu. Mierzyły nawet około pół metra.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Podczas przeszukania funkcjonariusze znaleźli także marihuanę. Zarówno rośliny jak i susz zostały zabezpieczone do dalszych badań laboratoryjnych. Ich posiadacz został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. 38-latek usłyszał zarzuty posiadania i uprawy narkotyków. Odpowie za to przed sądem.

Posiadanie narkotyków, nawet w niewielkich ilościach, jest zabronione. Grozi za to kara do 3 lat więzienia Jeżeli ilości narkotyków są znaczne to kara może wynieść nawet do 10 lat więzienia. Niezgodne z prawem jest też uprawianie konopi indyjskich. Prawo przewiduje za to karę do 3 lat więzienia. Kara wzrasta do 8 lat gdy uprawa może dostarczyć znacznej ilości ziela konopi.