Drogówka zatrzymała 58 kierowców. Trzech straciło prawa jazdy

Krośnieńscy policjanci podczas minionego weekendu ujawnili 58 wykroczeń drogowych. Trzech kierowców straciło prawa jazdy.

Wśród 31 kierujących, zatrzymanych za przekroczenie prędkości, był kierowca audi, który w Gubinie w miejscu, gdzie obowiązuje 50 km/h jechał z prędkością 105 km/h. Policjanci krośnieńskiej drogówki zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. – Prawo jazdy zatrzymane zostało także dwóm innym kierowcom, których badanie testerem na obecność narkotyków wykazało, że mogą znajdować się pod wpływem amfetaminy – mówi podkom. Justyna Kulka, rzeczniczka policji w Krośnie Odrzańskim. To 19-letni kierowca daewoo oraz 23-letni kierowca bmw. Mundurowi zabezpieczyli ich krew do badań laboratoryjnych. Ponadto w bmw jechał 26-latek, przy którym policjanci znaleźli amfetaminę. Za kierowanie pod wpływem narkotyków grozi kara do 2 lat więzienia, a za ich posiadanie do 3 lat więzienia.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Zatrzymani przez dzielnicowych kierowcy peugeota i audi nie mieli uprawnień do kierowania. Z kolei badanie stanu trzeźwości zatrzymanego przez funkcjonariuszy rowerzysty wykazało, że ma on w wydychanym powietrzu ponad dwa promile alkoholu. Wszyscy trzej mężczyźni zostali ukarani mandatami. Na takie zakończenie sprawy nie mógł liczyć kierowca, który zlekceważył decyzję starosty o cofnięciu uprawnień do kierowania. Teraz czeka go sprawa karna. Grozi mu za to kara do 2 lat więzienia.