W sobotę otwarcie kąpieliska H2Ochla. Nowe ceny biletów

Kąpielisko H2Ochla. fot. poscigi.pl

W sobotę, 1 czerwca, otwarcie kąpieliska H2Ochla.Będzie można zjechać jedną z sześciu rur, zagrać w minigolfa, poleżeć na leżaku czy też pobawić się z dzieckiem w wodnej strefie zabaw.

Start kąpieliska o godz. 10.00. Nie będzie hucznego otwarcia. – Nie chcieliśmy, bo ten obiekt sam się broni. Zielonogórzanie znajdą tutaj mnóstwo atrakcji – mówi Robert Jagiełowicz, dyrektor MOSiR-u, który zarządza obiektem.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Jednorazowo na teren kąpieliska może wejść 3,5 tys. osób, a na parkingach jest 500 miejsc dla samochodów. Jeżeli pogoda dopisze, obsługę czeka wielki test, bo takiego obiektu jeszcze w mieście nie było.

Otwarcie kąpieliska H2Ochla

– Kąpielisko jest wybudowane i musimy je uruchomić. W Zielonej Górze brakowało miejsc nad wodą, gdzie w gorące dni można ciekawie spędzić czas – mówi prezydent Marcin Pabierowski. Dodaje, że ponieważ obiekt został zbudowany za publiczne pieniądze, utrzymamy preferencje dla zielonogórzan.

– Jednak nie było zapewnionych funduszy na jego utrzymanie, dlatego poprosiłem dyrektora MOSiR-u o przygotowanie nowego cennika. Ceny zaproponowane przez MOSiR – 2,5 zł za godzinę dla dziecka są nadal umiarkowane, a wprowadzając bilet czterogodzinny wymusimy większą rotację, czyli więcej osób będzie mogło korzystać z basenu, zjeżdżalni, parku linowego boiska do siatkówki, padla i innych atrakcji. Od soboty zapraszam zielonogórzan na kąpielisko H2Ochla. Ciekaw jestem, jak zostanie przyjęte – mówi prezydent Pabierowski.

Nadal obowiązują karty, które zielonogórzanie dostali pocztą – łączone z kartami dla rodzin i seniorów. Osobno wydawana jest karta dla osób mieszkających w Zielonej Górze nie mających dzieci i nie będących seniorami. Takie karty można wyrobić w siedzibie ZGranej Rodziny w ratuszu.

Cennik dla zielonogórzan

(osoby posiadające kartę: H2Ochla, ZGrana Rodzina lub ZGrani Zielonogórzanie 50+, Dużej Rodziny)

bilet czterogodzinny:

– ulgowy 10 zł

– normalny – 15 zł

Bilet całodniowy:

– ulgowy 20 zł

– normalny – 30 zł

Osoby nie będące zielonogórzanami zapłacą dwa razy więcej. Za cztery godziny zapłacą odpowiednio 20 zł i 30 zł, za cały dzień 40 zł i 60 zł.

Godziny otwarcia H2Ochla

sobota-niedziela i święta: 10.00-20.00

poniedziałek: 13.00-20.00

wtorek-piątek: 11.00-20.00.

Komunikacja miejska

W soboty kursy autobusów linii 0 przedłużone do pętli przy kąpielisku.