Toyota Zielona Góra

Wielkie karambole pod Żarami i Nowogrodem Bobrzańskim

W sumie zderzyło się 12 samochodów. Na trasie koło Marszowa pod Żarami zderzyło się dziewięć samochodów. Na odcinku z Nowogrodu Bobrzańskiego do Żagania w kraksie uczestniczyły trzy auta.

Do kraksy doszło pod Marszowem na drodze nr 12. – Samochód ciężarowy nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Zjeżdżając z górki zjechał na przeciwległy pas i zderzył się czołowo z osobówką – informuje podkom. Marcin Maludy z zespołu prasowego lubuskiej policji. Wyhamować nie zdążyli kierowcy jadący za ciężarówką i samochody wpadały kolejno na siebie. – W sumie w kraksie wzięło udział dziewięć samochodów – mówi podkom. Maludy.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Droga nr 12 pod Marszowem jest zablokowana. Policja sprawdza trzeźwość kierowców oraz stan opon w samochodach uczestniczących w zderzeniu. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Utrudnienia potrwają do godz. 10.00.

Do drugiego karambolu doszło po godz. 6.00 na drodze nr 27 z Nowogrodu Bobrzańskiego do Żagania. – Jadąca ciężarówka wywróciła się na drodze blokując przejazd – mówi podkom. Maludy. Dwa jadące za nią samochody, aby uniknąć zderzenia zjechały z drogi i wpadły do rowu. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Droga będzie zablokowana przynajmniej do godz. 10.00 Policja wprowadziła ruch wahadłowy.

Lubuska policja apeluje o ostrożną jazdę. – Drogi są śliskie, radzimy dostosować prędkość do panujących warunków i zdjąć nogę z gazu – mówi podkom. Maludy.

Toyota Zielona Góra