Wybiegł ze sklep ze skradzionym towarem, a obok stał policjant

Mł. asp. Andrzej Szykuła z żagańskiej policji.

Mł. asp. Andrzej Szykuła z żagańskiej policji w wolnym czasie zatrzymał mężczyznę odpowiedzialnego za dokonanie kradzieży sklepowej. Zatrzymany 27-latek za swój czyn odpowie przed sądem.

W czwartek, 11 sierpnia, po godzinie 16:00, mł. asp. Andrzej Szykuła, który na co dzień pełni służbę w komisariacie w Szprotawie,  w czasie wolnym od służby, wybrał się do sklepu na zakupy. Stojąc w kolejce zobaczył jak przez linię kas z towarem w ręku wychodzi mężczyzna. W tym samym czasie pracownica sklepu zaczęła krzyczeć, że wychodzi złodziej.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Policjant zostawił swoje zakupy i bez chwili zawahania, wybiegł ze sklepu za uciekającym złodziejem. – Na zewnątrz zatrzymał mężczyznę, odebrał mu skradziony towar, który 27-latek kradzieży ponownie chciał przywłaszczyć, rzucając się na funkcjonariusza – mówi sierż. sztab. Arkadiusz Szlachetko, rzecznik policji  Żaganiu.

O zaistniałej sytuacji poinformowano dyżurnego komendy w Żaganiu, który na miejsce skierował patrol policji. Jak się okazało sprawca kradzieży to 27-letni mężczyzna mieszkaniec Żagania. Mężczyzna za swój czyn odpowie przed sądem.

Toyota Zielona Góra
Eko pol - Poscigi.pl