ZIELONA GÓRA Mamy piękne, nowe zielone przystanki, a wandale już wyrywają z nich rośliny (ZDJĘCIA)

Mamy piękne, nowe zielone przystanki, a wandale już wyrywają z nich rośliny fot. poscigi.pl

W piątek, 18 grudnia, skończyły się prace przy uruchamianiu zielonych przystanków. Są piękne i będą jeszcze piękniejsze. Pod warunkiem, że roślin nie powyrywają wandale. Pierwsze próby już niestety były.

Pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej w piątek odebrali zielone przystanki. To realizacja wykonana w ramach Budżetu Obywatelskiego. Jeden stanął przy Elżbietankach, drugi koło DT Centrum. Są śliczne.

W ścianach przystanków zostały posadzone rośliny. O nawodnienie dba specjalny system. Woda dostaje się do roślin ze zbiornika wkopanego w ziemi koło przystanku. Na zielonych przystankach posadzono między innym. bergenie, turzyce morowe, irgi, trzmieliny, żurawki oraz bluszcz.

Zielone przystanki będą jeszcze piękniejsze. Żeby tak jednak było to muszą im dać spokój wandale. Niestety doszło już do kilku prób wyrywania roślin. Ktoś bezmyślnie zaczął wyrywać posadzone w ścianach rośliny.

Pamiętajmy! To my dbamy o miasto. To, jak będzie wyglądało w dużej części zależy od nas. Dbajmy o to, co u nas piękne. Nie niszczmy tego.