Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Zielona Góra. Piękna akcja przytul psiaka bezdomniaka i ogrzej w domu

Pies w schronisku w Zielonej Górze. fot. poscigi.pl

W Krakowie wydarzył się cud!  Wszystkie psy z zewnętrznych boksów, łącznie ponad 120, znalazło domy stałe lub tymczasowe na okres mroźnych dni. Czy w Zielonej Górze uda się powtórzyć ten sukces?

– Już 13 piesków znalazło domy w naszej zimowej akcji, wiemy, że 6 z nich już nie wróci do schroniska – cieszy się Monika Nowak, zastępca kierownika placówki.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Cud w Krakowie

W piątek, 5 stycznia, krakowskie schronisko dla bezdomnych zwierząt zaapelowało w mediach społecznościowych o pomoc w zapewnieniu bezpiecznego schronienia zwierzętom podczas zapowiadanych dużych mrozów.

Jak tłumaczono, część psów na co dzień przebywa w kojcach, a schronisko nie jest w stanie zapewnić miejsca wszystkim podopiecznym w zamkniętym pawilonie. Odzew był ogromny, w dwa dni dom znalazło 120 psów.

Dla wielu bezdomnych zwierząt temperatury poniżej minus 7 stopni stwarzają ryzyko hipotermii, zapalenia stawów, odmrożeń oraz innych chorób. Dlatego zielonogórskie schronisko ruszyło z zimową akcją, licząc na to, że uda się powtórzyć sukces z Krakowa.

– Przychodzimy do Was z apelem i prośbą o pilną pomoc. Jeśli ktoś z Was myśli o adopcji, ale jeszcze waha się z tą decyzją, to jest właśnie ten moment. A może ktoś z Was ma możliwość zaopiekowania się psem tymczasowo, do momentu znalezienia jemu domu stałego – zaapelowali działacze OTOZ Animals.

Pieski czekają w Zielonej Górze

Zielonogórskie schronisko dla bezdomnych zwierząt jest w trakcie przebudowy. Miejsca w ocieplanych pomieszczeniach są ograniczone. Ten przejściowy czas jest trudny, ale to ostatnia taka zima – mówi radny Paweł Wysocki, który z ramienia urzędu miasta pilotuje przebudowę schroniska.  – To pokazuje, jak ten remont był potrzebny – dodaje.

Adopcje ze względu na trudne warunki pogodowe będą się odbywać przez najbliższe dni do odwołania od godz. 10.00 do godz. 17.00 w biurze schroniska. Telefon kontaktowy to 577 466 576

Nie obowiązują spacery zapoznawcze, nie trzeba również się wcześniej umawiać, a pracownicy dobiorą psa indywidualnie do Państwa, spośród tych, które najbardziej potrzebują pomocy.

– Pamiętajmy o tym, że adopcja musi być decyzją odpowiedzialną i przemyślaną przez całą rodzinę, tak aby zwierzęta nie trafiały ponownie do schroniskowych kojców – dodaje Monika Nowak.

Langner odszkodowania Zielona Góra - poscigi.pl Restauracja COSMOS Zielona Góra - poscigi.plEko pol - Poscigi.pl