Zielona Góra. Trzymał małego pieska ręką i pięścią uderzał w głowę

Zielonogórskie Biuro Ochrony Zwierząt interweniowało w sprawie Shih tzu. Piesek był katowany przez swojego właściciela. Teraz czeka na tomograf głowy.

O zdarzeniu informuje zielonogórskie Biuro Ochrony Zwierząt. – Dostaliśmy pilne zgłoszenie o Shih tzu, nad którym znęcał się oprawca – informuje BOZ.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Piesek był chwytany za kark jedna ręką, a drugą pięścią uderzany po głowie. – Piesio jest zlękniony, kuli się, boi się gwałtownych ruchów – informują animalsi.

Męczarni pieska zostały przerwane dzięki świadkom zdarzenia i ich szybkiej reakcji. BOZ natychmiast pojechało na miejsce i odebrało psiaka z rąk agresywnego oprawcy.

POMÓŻ GIENIOWI LINK DO ZBIÓRKI

Zielonogórska policja przeprowadziła już pierwsze czynności w sprawie o znęcanie się nad czworonogiem. – Pieska nazwaliśmy Gienio. Jest już bezpieczny. Umieściliśmy go w szpitaliku w Zielonej Górze – informuje BOZ. Lekarze weterynarii pomogli pieskowi w kryzysowej sytuacji.

Zielona Góra. Katował Shit tzu

We wtorek, 11 czerwca Gienio pojedzie do Weterynaryjnego Centrum Klinicznego w Gorzowie, gdzie przejdzie badania. Psiak najprawdopodobniej na skutek uderzenia doznał urazu głowy i koniecznie jest wykonanie tomografii komputerowej głowy. Koszt takiego badania to 2,5 tys. zł plus opłacenie nocy w szpitaliku, oraz koszt paliwa do Gorzowa.

Żeby Gienio mógł być zdiagnozowany i leczony, potrzebuje naszego wsparcia. – Tylko z Wami możemy pomóc Gieniowi i zapewnić tej kruszynce szanse na nowe, piękne życie – informuje BOZ.

POMÓŻ GIENIOWI LINK DO ZBIÓRKI

Animalsi dziękują za pomoc podczas interwencji zielonogórskiej policji. Szybka i ścisła współpraca pozwoliła na wytypowanie i ustalenie sprawcy znęcania się nad psiakiem i zebrania dowodów w sprawie.