Zielonogórscy policjanci namierzyli mazdę. Mandat dla kierowcy wbija w fotel (FILM)

Policjanci zielonogórskiej drogówki z grupy Speed ukarali mandatem w wysokości 2,5 tys. zł kierującego, który zlekceważył przepisy i stworzył zagrożenie na drodze jadąc z prędkością niemal 130 km/h w terenie zabudowanym. Zgodnie z nowymi przepisami mężczyzna dostał również 15 punktów karnych.

Wszystko wydarzyło się w czwartek, 13 października. Zielonogórska grupa Speed pełniła służbę na drogach powiatu. W Niwiskach policjanci zauważyli bardzo szybko jadącą mazdę. Wideorejestrator pokazał prędkość pojazdu prawie 130 km/h. Kierujący przekroczył dozwolony limit o ponad 70 km/h.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

– Policjanci zatrzymali 42-letniego mieszkańca Czerwieńska kierującego mazdą – mówi podinsp. Małgorzata Barska, rzeczniczka policji w Zielonej Górze. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 2,5 tys. zł oraz 15 punktami karnymi. Policjanci zatrzymali również prawo jazdy 42-latka.

Od 17 września wzrosła ilość punktów karnych nakładanych na kierujących za poszczególne wykroczenia. Dotychczas górną granicą było 10 punktów, teraz to 15 punktów. Punkty gromadzą się przez 2 lata, a przekroczenie 24 skutkuje zatrzymaniem uprawnień do kierowania.

Ważną zmianą jest także „recydywa” przy popełnianiu wykroczeń drogowych. Kierujący, który w ciągu dwóch lat zostanie zatrzymany ponownie za to samo wykroczenie zapłaci podwójną wysokość mandatu karnego.