Zielonogórska policja w jeden dzień skontrolowała ponad 100 kierowców

Policjanci zielonogórskiej drogówki podsumowali piątkową akcję „Prędkość”. Skontrolowali ponad 100 pojazdów, ujawnili 85 wykroczeń, z czego aż 68 to przekroczenia prędkości. Dwóch kierujących straciło prawa jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

Akcja prędkość odbyła się w piątek, 19 maja. policjanci zielonogórskiej drogówki przez cały dzień prowadzili działania „Prędkość”. Skontrolowali w tym czasie ponad 100 samochodów. – Ujawnionych zostało 85 popełnionych przez kierujących wykroczeń – mówi podinsp. Małgorzata Barska, rzeczniczka policji w Zielonej Górze. Z tego, aż 68 to były przekroczenia dozwolonej prędkości.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Mandat dostało 44 kierujących, wobec 5 policjanci sporządzili wnioski o ukaranie przez sąd.

Zielona Góra. Policja skontrolował ponad 100 kierowców

Dwóch kierujących straciło w piątek swoje prawa jazdy na trzy miesiące. Przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

W 2022 r. na terenie powiatu zielonogórskiego odnotowano 18 wypadków drogowych spowodowanych zbyt szybka jazdą. Zginęły w nich 4 osoby, a 18 zostało rannych. Odcinki, do których dochodzi najczęściej do zdarzeń drogowych z powodu niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze to K27, S3, K32 i W282.