Toyota Zielona Góra

Złodzieje wycinali katalizatory w autach w Zielonej Górze (FILM, ZDJĘCIA)

Zielonogórscy kryminalni z komendy miejskiej i II komisariatu zatrzymali dwóch mężczyzn, zajmujących się kradzieżami katalizatorów wraz z układami wydechowymi. Obaj złodzieje usłyszeli już zarzuty i decyzją prokuratora trafili pod policyjny dozór. Jeden z nich działał w warunkach recydywy.

W nocy z 22 na 23 stycznia, policjanci operacyjni działający po cywilnemu, zauważyli na jednej z ulic dwóch mężczyzn. Nieśli układ wydechowy od samochodu dostawczego. Mężczyźni na widok przejeżdżającego samochodu wyrzucili element do pobliskiego lasu.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Policjanci zatrzymali obydwu mężczyzn i odnaleźli wyrzucony układ wydechowy. – Okazało się, że został wymontowany ze stojącego niedaleko renault mastera – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji. Odzyskany przez policjantów układ wydechowy jest wart 12 tys. zł.

Zatrzymani mężczyźni to 23-letni mieszkaniec Zielonej Góry i 25-latek z Krosna Odrzańskiego. Obaj są znani policji, a 25-latek był wcześniej notowany i karany za kradzieże, m. in. katalizatorów na terenie Niemiec.

Policjanci ustalili, że jeden z mężczyzn jest właścicielem garażu w Krośnie Odrzańskim i pojechali go sprawdzić. W garażu policjanci znaleźli wiele części od różnych pojazdów, m.in. skrzynie biegów, elementy karoserii, poduszki powietrzne, elementy układów napędowych. Mundurowi sprawdzą czy zabezpieczone elementy, pochodzące z różnych pojazdów, nie zostały skradzione wcześniej.

Obaj mężczyźni zostali przesłuchani. Usłyszeli zarzuty kradzieży układów wydechowych z różnych samochodów na terenie Zielonej Góry. 25-latek usłyszał 9 zarzutów kradzieży, natomiast 23-latkowi przedstawiono 2 zarzuty. Dodatkowo mieszkaniec Krosna Odrzańskiego za swój czyn będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Za kradzież kodeks karny przewiduje karę do 5 lat więzienia. W warunkach recydywy 7,5 roku więzienia. Prokurator zastosował wobec złodziei dozór policyjny.

Reklama pościgi