Toyota Zielona Góra

Złodzieje grasują na cmentarzach. Uważajmy!

Dla wielu osób zbliżające się Święto Zmarłych jest czasem refleksji i zadumy. Okres poprzedzający święto to także czas na prace porządkowe i przygotowanie nagrobków. Będąc na cmentarzu pamiętajmy na co zwrócić szczególną uwagę, aby nie paść ofiarą kradzieży. Wschowscy policjanci monitorują już okolice nekropolii.

W związku ze zbliżającym się Świętem Zmarłych wschowska Policja przekazuje ważne rady na co należy zwrócić uwagę, aby uniknąć kradzieży swojego mienia w trakcie przebywania na cmentarzach.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Aby uniknąć kradzieży należy:

– przede wszystkim rzeczy wartościowe, które nie będą nam potrzebne na cmentarzu najłatwiej pozostawić w domu,

– damskie torebki polecamy kłaść blisko miejsca, w którym wykonywać będziemy prace porządkowe, zalecamy kłaść torebki w zasięgu ręki,

– nie zabierajmy większej kwoty pieniędzy niż jest to konieczne,

– w przypadku zauważenia kradzieży należy natychmiast głośno reagować na przykład żądania wezwania Policji,

– na terenie cmentarzy „kieszonkowcy” uważnie obserwują osoby pozostawiające koło nagrobków torebki i oddalające się w celu nabrania wody dla roślin. Ta krótka chwila wystarczy, aby dokonać kradzieży. Dlatego też, gdy chociażby na chwilę oddalacie się Państwo – zabierajcie ze sobą swoją własność. Jeżeli odwiedzamy cmentarz wspólnie z rodziną, pozostawione rzeczy powierzamy opiece jednej z tych osób,

Policja przypomina że nie pozostawiać w samochodach, które parkujemy w pobliżu nekropolii: dokumentów, kluczyków, części garderoby, ani też żadnych innych wartościowych przedmiotów.