Żołnierz ze Świętoszowa zginął w wypadku. Motocyklem uderzył w samochód innego żołnierza

W wypadku na motorze zginął st. szer. Paweł Kania, żołnierz z 10. Brygady Kawalerii Pancernej w Świętoszowie

Do tragedii doszło we wtorek, 15 września, na trasie Bolesławiec – Kliczków. St. szer. Paweł Kania, żołnierz z 10. Brygady Kawalerii Pancernej w Świętoszowie jechał motocyklem. Zderzył się samochodem osobowym, którym do pracy również jechał żołnierz.

Do tragedii doszło o godz. 6.15 na trasie Bolesławiec – Kliczków (woj. dolnośląskie). Żołnierz 10. Brygady Kawalerii Pancernej w Świętoszowie jechał motocyklem do pracy. Zderzył się z samochodem osobowym, którym również do pracy jechał żołnierz. 10 Brygada Kawalerii Pancernej w Świętoszowie informuje, że starszy szeregowy Paweł Kania zmarł pomimo prowadzonej akcji reanimacyjnej. Był żołnierzem batalionu dowodzenia w 10BKPanc. W wojsku służył od 2007 r. Miał 35 lat.

Jak informuje jednostka, rodzina zmarłego żołnierza została objęta opieką psychologiczną przez przedstawicieli wojska. Żołnierze brygady będą wspierać rodzinę tak, jak są wspierane rodziny innych żołnierzy zmarłych i poległych podczas wykonywania obowiązków służbowych. Śledztwo dotyczące wypadku prowadzą Prokuratura Rejonowa we Wrocławiu i żandarmeria z Bolesławca.