Życie męża wyceniła na 30 tys. zł. Szukała płatnego zabójcy i dała część pieniędzy

Za zabójstwo męża oferowała 30 tys. zł

Policjanci zatrzymali 29-letnią kobietę, która odpowie za podżeganie do zabójstwa swojego męża. W prokuraturze usłyszała zarzut za to przestępstwo, a sąd aresztował ją tymczasowo  na trzy miesiące. Grozi jej kara nawet dożywotniego więzienia.

W dniu, 3 kwietnia, po godzinie 18:00 do bieruńskiej komendy zgłosił się świadek, który miał informację dotyczącą przekazania pieniędzy za zabójstwo nieznanego mężczyzny. Bieruńscy kryminalni natychmiast rozpoczęli czynności w celu ustalenia sprawcy i potencjalnej ofiary.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Jak się okazało, 29-letnia kobieta chodząc po sklepie szukała osoby, która zabiłaby jej męża. Za ten czyn oferowała 30 tysięcy złotych.

Za zabójstwo męża oferowała 30 tys. zł

Kilkakrotnie nakłaniała młodego mężczyznę do popełnienia tego czynu, przekazała nawet część obiecanej kwoty. Bieruńscy śledczy ustalają charakter udziału mężczyzny w sprawie. Sprawczyni podżegania do zabójstwa została zatrzymana i trafiła do bieruńskiej komendy.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego 29-latka usłyszała już zarzut podżegania do zabójstwa. Sąd na wniosek śledczych zastosował wobec niej trzymiesięczny areszt.

Teraz kobiecie grozi kara dożywotniego więzienia.