14-latek i 21-latek chcieli okraść hurtownię. Zauważyli ich mieszkańcy

Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku 21-letniego mieszkańca powiatu krośnieńskiego, który wspólnie z 14-latkiem przecięli kraty zabezpieczające witryny jednej z hurtowni i usiłował się do niej włamać. Zostali zatrzymani dzięki czujność mieszkańców.

W poniedziałkowy poranek, 27 maja, dyżurny krośnieńskiej policji dostał zgłoszenie o podejrzanych hałasach dobiegających z jednej z hurtowni położonej na terenie miasta. Ze zgłoszenia wynikało, że prawdopodobnie w tej chwili ktoś włamuje się do tego obiektu. Na miejsce natychmiast pojechał patrol policji.

Policjanci z radiowozu zauważyli uciekających dwóch mężczyzn. Stróże prawa ruszyli w pieszy pościg za nimi. – Mimo, iż uciekinierzy skryli się w jednej z kamienic Krosna Odrzańskiego policjanci nie odpuścili. Przeszukując kamienice, policjanci zauważyli ich na klatce schodowej – mówi kom. Norbert Marczenia, rzecznik krośnieńskiej policji.

Obaj zostali zatrzymani. To dwaj młodzi mieszkańcy powiatu krośnieńskiego. Odpowiedzą za usiłowanie włamania, 14-latek przed sądem rodzinnym, a 21-latek przed sądem karnym.

  • To już kolejny raz, współpraca mieszkańców naszego powiatu z policjantami przyczyniła się do zatrzymania sprawców przestępstw – mówi kom. Tomasz Kaczyński, komendant krośnieńskiej policji.