16-latek piekł ciastka z marihuaną i sprzedawał je kolegom. Mówi, że to zdrowsze niż palenie

16-latek piekł ciastka z marihuaną.

Policjanci z Otwocka zatrzymali 16-latka, który handlował narkotykami. Nieletni wypiekł ciastka z marihuana, które sprzedawał. Twierdził, że zdrowiej zjeść ciastko z marihuaną, niż ją palić. Policjanci udowodnili mu 15 przestępstw narkotykowych.

Przed kilkoma dniami policjanci z Otwocka (woj. mazowieckie) zdobyli informacje wskazujące, że nieletnie handluje narkotykami wśród kolegów. To był 16-latek z gminy Karczew.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Podczas przeszukania mieszkanie zajmowanych przez nieletniego policjanci znaleźli kilka porcji marihuany i mefedronu.

Otwock. 16-latek piekł ciasteczka z marihuaną

Uwagę funkcjonariuszy zwróciła również folia aluminiowa z ciasteczkami, bo wypieki te miały specyficzny zapach. Wtedy nastolatek oświadczył, że do wyrobu ciasteczek wykorzystywał marihuanę. Jak dodał, ciastka piekł wraz ze swoim 16-letnim kolegą podczas nieobecności rodziców w domu, a następnie sprzedawał je rówieśnikom. Jak sam twierdził, zdrowiej zjeść ciastko z marihuaną, niż ją palić.

Sprawą zajmie się sąd

Materiał dowodowy potwierdził, że 16-latek dopuścił się przynajmniej 15 czynów karalnych związanych z przestępczością narkotykową. Funkcjonariusze również dotarli do jego rówieśnika, który pomagał mu przy produkcji wypieków.

Obydwu nieletnich już przesłuchano, a materiały sprawy, po zakończeniu wszystkich policyjnych czynności, przekazane zostaną do sędziego rodzinnego. Sąd Rejonowy w Otwocku zajmie się teraz dalszym losem nastolatków.

Toyota Zielona Góra