Toyota Zielona Góra

17-latek audi jak szalony uciekał policji. Grozi mu 5 lat więzienia. Dostał mandat 1 tys. zł

W sobotę, 25 września, gorzowscy policjanci dali sygnały do zatrzymania się kierującemu audi. Kierowca zaczął jednak uciekać jadąc z dużą prędkością. W końcu audi wypadło z drogi na pole i tam 17-latek został zatrzymany.

Policjanci w nocy z piątku na sobotę, 25 września, patrolowali centrum miasta. Po godzinie 3.00 w okolicach Mostu Staromiejskiego zauważyli audi. Na ul. Grobla dali kierowcy audi sygnały do zatrzymania się.

Ten jednak nie reagował, a po chwili przyspieszył i zaczął uciekać z dużą prędkością. – Kierowca audi gwałtownie skręcał w okoliczne drogi jadąc w stronę Zakanala – mówi podkom. Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik gorzowskiej policji.

Policjanci jechali cały czas za audi, informując inne patrole o pościgu. Kierowca uciekał w stronę os. Poznańskiego. Tam wjechał na pole i po kilkunastu metrach zatrzymał się. Kierujący audi próbował jeszcze uciekać przed policjantami pieszo. Został jednak szybko zatrzymany.

Okazało się, że uciekinier ma 17 lat. Nastolatek został zatrzymany w gorzowskiej komendzie, gdzie w celi spędził kolejne godziny.

17-latek usłyszał zarzut ucieczki policji. Grozi mu za to kara do 5 lat więzienia. Oprócz tego za stworzenie zagrożenia swoją jazdą i brak uprawnień policjanci ukarali go mandatem w wysokości 1 tys. zł.

Zostań kierowcą bolta