18-latek uciekał policji volkswagenem. Nie miał prawa jazdy. Powiedział, że… się wystraszył

Policjanci po pościgu zatrzymali 18-latka. Uciekał policjantom volkswagenem, wiózł pasażerką. Po zatrzymaniu powiedział, że się… wystraszył. Teraz grozi mu kara do nawet 5 lat więzienia.

W niedzielę, 22 listopada, policjanci w Gubinie zauważyli kierującego volkswagenem. Dali kierowcy sygnały do zatrzymania się. – Wtedy kierowca przyspieszył i zaczął uciekać usiłując zgubić radiowóz – mówi podkom. Justyna Kulka, rzeczniczka policji w Krośnie Odrzańskim.

Uciekinier dojechał do boiska w miejscowości Żenichów. Tam zatrzymał pojazd na leśnej drodze, a następnie porzucając auto, wspólnie z pasażerką próbował uciec do lasu.

Policjanci po krótkim pościgu zatrzymali kierowcę i pasażerkę. Kierującym volkswagenem okazał się 18-latek, który nie miał uprawnień do kierowania. Volkswagen nie był zarejestrowany i nie miał ubezpieczenia, a przyczepione do niego tablice rejestracyjne pochodziły z innego auta. – W rozmowie z policjantami oznajmił, że nie zatrzymał się do kontroli, ponieważ się wystraszył – mówi podkom. Kulka.

Za ucieczkę policji 18-latkowi grozi kara do nawet 5 lat więzienia.