Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

2,5 letnie dziecko wypadło z pierwszego piętra domu w Słubicach

Policjanci ze Słubic wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło wczoraj w Słubicach. Z okna pokoju na pierwszym piętrze wypadła 2,5-letnia dziewczynka.

Wczoraj około godziny 18.00 dyżurny otrzymał telefoniczną informację, że z pierwszego piętra domu jednorodzinnego wypadło małe dziecko. Natychmiast pod wskazany adres został wysłany patrol policji. Na miejscu policjanci ustalili, że 2,5-letnia dziewczynka najprawdopodobniej wykorzystała chwilową nieuwagę osób znajdujących się w domu i weszła na balkon, na którym stało łóżko. Dziewczynka prawdopodobnie wspięła się na nie, przechyliła się i wypadła przez balustradę.

Wezwano na miejsce kartkę pogotowia, która natychmiast przewiozła dziecko do szpitala. Na szczęście 2,5-latka nie doznała żadnych złamań. W chwili zdarzenia dzieckiem opiekowała się matka. Kobieta była trzeźwa.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Policjanci ustalają w jakich okolicznościach doszło do wypadnięcia przez okno dziecka i czy w związku z tym będą podstawy do poniesienia przez jego opiekunów odpowiedzialności karnej.

W związku z tą sprawą przeprowadzono śledcze oględziny miejsca zdarzenia, przesłuchano również świadków.