59-latka miała sporo na sumieniu

Podejrzana o kradzież portfela została zatrzymana przez sokólskich policjantów już kilka godzin po zgłoszeniu. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie i wytrzeźwieniu – usłyszała zarzuty kradzieży, kradzieży dokumentów i ich uszkodzenia. Jednak już wieczorem kobieta kolejny raz wpadła w ręce mundurowych. Tym razem za jazdę samochodem na sądowym zakazie i mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

W sobotę rano, jeden z mieszkańców miasta zgłosił kradzież portfela. Twierdził, że było w nim ponad 1000 złotych i jego dokumenty. Dodał też, że o kradzież podejrzewa swoją znajomą, z którą wcześniej spożywał alkohol. Pracujący nad sprawą policjanci już kilka godzin później zatrzymali podejrzaną.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Mieszkanka powiatu przyznała się, że z mieszkania znajomego zabrała portfel i przed jego wyrzuceniem do śmieci wyjęła z niego kilkaset złotych. Twierdziła, że mężczyzna był jej winien pewną kwotę pieniędzy. Kobieta trafiła do policyjnego aresztu i dnia następnego, po wytrzeźwieniu – usłyszała zarzuty kradzieży, kradzieży dokumentów i ich uszkodzenia. Jak się okazało, nie było to jej jedyne przewinienie.

Już kilka godzin po opuszczeniu komendy mieszkanka powiatu została zatrzymana do kontroli drogowej. Policjantów z patrolówki zaniepokoił tor jazdy kierowcy toyoty. Okazało się, że za kierownicą auta siedziała ta sama 59-latka. Badanie alkomatem wykazało, że kobieta miała blisko 2 promille alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło też na jaw, że prowadziła samochód mając sądowy zakaz. Teraz jej dalszym losem zajmie się sąd.

W weekend sokólscy policjanci zatrzymali jeszcze 3 innych nietrzeźwych kierowców, w tym 45-letniego kierowcę volkswagena. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mieszkaniec powiatu sokólskiego stracił prawo jazdy.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za niestosowanie się do sądowych zakazów kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.