60-letnia zielonogórzanka zobaczyła źle zaparkowane auta. Wzięła kamień i co zrobiła? (FILM)

fot. Lubuska policja

Zielonogórska policja zatrzymała 60-letnią kobietę, która kamieniem uszkodziła trzy źle zaparkowane samochody. Wpadła, bo  w jednym z samochodów była włączona kamera. Straty wyceniono na 10 tys. zł.

Dyżurny I komisariatu dostał zgłoszenie od jednej z zielonogórzanek o zniszczeniu jej samochodu. Sprawcą była starsza kobieta. Kobieta nagrała wandala. W jej samochodzie została włączona kamera. Na nagraniu widać starszą kobietę, która kamieniem niszczy samochód.

Na miejsce pojechali policjanci, którzy ustalili, że w podobny sposób uszkodzone zostały w sumie trzy samochody. – Policjanci zabezpieczyli nagranie i na jego podstawie ustalili kim jest kobieta, która sama postanowiła ukarać nieprawidłowo parkujących kierujących – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Polecane  Volkswagenem wyprzedzał na podwójnej linii ciągłej na „trasie śmierci” (FILM CZYTELNIKA)

Osobą, która uszkodziła trzy auta, okazała się 60-letnia zielonogórzanka. Kobieta została zatrzymana. Po zatrzymaniu próbowała tłumaczyć policjantom dlaczego to zrobiła. – Twierdziła, że przeszkadza jej gdy samochody parkują na chodniku, bo nie może wtedy swobodnie przejść – mówi podinsp. Stanisławska.

Kobieta odpowie za uszkodzenie mienia. Grozi jej za to kara do 5 lat więzienia. Właściciele uszkodzonych samochodów wycenili straty na ok. 10 tys. zł. 60-latka przyznała się do winy i dobrowolnie poddała karze uzgodnionej z prokuratorem. Została zobowiązana do zwrotów kosztów naprawy samochodów. Zapłaci również grzywnę w wysokości 2 tys. zł. Będzie musiała również pokryć koszty postępowania sądowego.

Polecane  Poważny wypadek motocyklisty. Kobieta fordem zajechała mu drogę (ZDJĘCIA)

– Przestrzegamy przez samodzielnym dyscyplinowaniem kierowców popełniających wykroczenia – mówi podinsp. Stanisławska. Jeśli samochody parkują w miejscach niedozwolonych lub utrudniają czy też blokują ruch na chodnikach, należy zadzwonić pod numer 112 i zgłosić takie wykroczenie policji.