Strona główna Wielkopolska 89 zarzutów i ponad pół miliona złotych strat. Dwaj magazynierzy odpowiedzą przed...

89 zarzutów i ponad pół miliona złotych strat. Dwaj magazynierzy odpowiedzą przed sądem

Gostyńscy policjanci zakończyli wielomiesięczne śledztwo dotyczące przywłaszczenia pieniędzy ze sprzedaży nawozów na szkodę jednej z firm handlowych. W sprawie zarzuty usłyszało dwóch magazynierów, a łączna wartość strat przekroczyła 566 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej przez wiele miesięcy analizowali dokumentację magazynową i handlową oraz weryfikowali dziesiątki transakcji. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na odtworzenie mechanizmu działania sprawców i określenie skali wyrządzonych szkód.

Pierwszym z podejrzanych jest 64-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego, zatrudniony w magazynie na terenie powiatu śremskiego. Według ustaleń śledczych w 2024 roku wielokrotnie sprzedawał nawozy, a uzyskane pieniądze zatrzymywał dla siebie. Wartość przywłaszczonych środków przekroczyła 320 tysięcy złotych. Mężczyzna usłyszał 21 zarzutów.

Drugi podejrzany to 66-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego, który miał działać w podobny sposób w latach 2020–2024. Policjanci ustalili, że przywłaszczył ponad 246 tysięcy złotych pochodzących ze sprzedaży nawozów. W jego przypadku przedstawiono aż 68 zarzutów.

Łącznie obaj mężczyźni usłyszeli 89 zarzutów przywłaszczenia mienia. Za popełnione przestępstwa grozi im kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Sąd może również zobowiązać ich do naprawienia szkody poprzez zwrot przywłaszczonych pieniędzy.