Toyota Zielona Góra

Akcja drogówki, w działaniach policyjny dron (FILM)

Mimo wielu działań podejmowanych prze policjantów krośnieńskiej drogówki, w dalszym ciągu zdarzają się sytuacje, w których kierujący lekceważą obowiązujące przepisy, a tym samym stają się potencjalnymi sprawcami wypadków drogowych.

W środę, 25 maja, policjanci z Krosna Odrzańskiego wspierani przez kolegów z Żar i Gorzowa obserwowali zachowanie kierowców nie tylko z lądu, ale i powietrza. Dzięki wykorzystaniu radiowozu z wideorejestratorem mogli szybko reagować na wszelkie nieprawidłowości i studzić zapędy kierowców, którzy zdecydowali się na zbyt szybką jazdę.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

– Nieoceniony podczas akcji był także policyjny dron, który rejestrował łamanie przepisów przez kierujących – mówi podkom. Justyna Kulka, rzeczniczka krośnieńskiej policji. Na tym się jednak nie skończyło.

Informacja o ujawnionych nieprawidłowościach przekazywana była do będących w pobliżu patroli, którzy wyciągali konsekwencje wobec nieodpowiedzialnych kierowców.

Działania prowadzone były w szczególności na drodze krajowej numer 32, na skrzyżowaniu dróg oznaczonym znakiem STOP, w miejscach zagrożonych bezpieczeństwem, a także wskazanych za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych. W czasach ciągłego pośpiechu ma to ogromne znaczenie, dlatego nie pozwólmy by wszystko inne przedkładało się nad rozsądek, który zawsze powinien nam towarzyszyć podczas jazdy za kierownicą. 

Toyota Zielona Góra
Eko pol - Poscigi.pl