Akcja lubuskiej drogówki „Motocykl”. Aż 315 wykroczeń, cztery osoby straciły prawa jazdy

W miniony weekend lubuscy policjanci prowadzili działania „Motocykl”, których celem było ograniczenie wypadków z udziałem motocyklistów oraz wyeliminowanie z dróg kierowców jeżdżących w niebezpieczny, brawurowy sposób. Policjanci ujawnili 315 wykroczeń drogowych, zatrzymali 4 prawa jazdy i 28 dowodów rejestracyjnych.

Lubuscy policjanci, dla zwiększenia bezpieczeństwa na drogach, przeprowadzili działania pn. „Motocykl”. – Uwaga policjantów podczas działań była skupiona szczególnie na tym, czy motocykliści przestrzegają przepisów – mówi sierż. szt. Mateusz Sławek z biura prasowego lubuskiej policji. Policjanci przyglądali się także kierowcom samochodów, którzy muszą być świadomi obecności motocyklistów na drodze i pamiętać o wzajemnym szacunku.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Podczas całej akcji lubuscy policjanci ujawnili 315 przypadków niestosowania się kierowców do obowiązujących przepisów. Zatrzymali 4 prawa jazdy oraz 28 dowodów rejestracyjnych. – Tego typu akcje skierowane na zapewnienie bezpieczeństwa motocyklistom będą prowadzone cyklicznie – mówi sierż. szt. Sławek. Policjanci w codziennej służbie będą wykorzystywać nie tylko radiowozy, ale także szybkie motocykle, które są skutecznym narzędziem do eliminowania niebezpiecznych zachowań na drodze.