Akcja zielonogórskiej straży miejskiej przy galerii w centrum miasta (ZDJĘCIA)

Akcja zielonogórskiej straży miejskiej.

Okolice deptaka, jako wizytówka miasta są przez Straż Miejską objęte szczególnym nadzorem, a każde zgłoszenie traktowane priorytetowo.

W czwartek, 12 maja, dyżurny zielonogórskiej straży miejskiej dostał zgłoszenie od zaniepokojonej mieszkanki Zielonej Góry. Kobieta poinformowała, że z budynku opuszczonej galerii Piotr i Paweł przy ul. Pod Topolami wypadają fragmenty szkła.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Na miejsce szybko dojechał patrol straży miejskiej. Strażnicy potwierdzili zgłoszenie. Ulica Pod Topolami oraz przesmyk w kierunku ul. Bohaterów Westerplatte, były pokryte fragmentami szkła z wybitych okien galerii.

skrzydła okienne pod wpływem wiatru uderzały o ramę a znajdujące się wewnątrz szyby spadały na ulicę. W związku z realnym zagrożeniem dla życia i zdrowia, strażnicy podjęli decyzję o całkowitym zamknięciu drogi dla ruchu pieszego i kołowego. Podjęli także czynności związane z usunięciem szkła z ulicy.

Sytuacja była o tyle skomplikowana, że obiekt, kilka miesięcy temu, zmienił właściciela. Strażnikom jednak w ciągu kilkunastu minut udało się nawiązać kontakt telefoniczny z nowym właścicielem galerii, który niezwłocznie skierował tam swoich pracowników.

Wszystkie uszkodzone okna zostały zdemontowane, a zalegające szkło usunięte z jezdni. Taki stan rzeczy pozwolił strażnikom przywrócić ruch na drodze.

Toyota Zielona Góra
Reklama pościgi
Eko pol - Poscigi.pl