Atak na załogę karetki pogotowia ratunkowego w Zielonej Górze

Do zdarzenia doszło w piątek, 14 lutego, wieczorem w mieszkaniu bloku przy ul. Kraljevskiej. Agresywny mężczyzna rzucił się na lekarza, który badał jego żonę i uderzył go. Na miejsce wezwano policję.

Jak ustalił portal poscigi.pl, mężczyzna zadzwonił na numer alarmowy 112 i poprosił dyspozytora medycznego o pomoc dla swojej żony. Do mieszkania w bloku przy ul. Kraljevskiej pojechała ekipa zielonogórskiego pogotowia ratunkowego. Na miejscu okazało się, że przyjazd zespołu ratownictwa medycznego był nieuzasadniony, a podane wcześniej dyspozytorowi informacje o stanie zdrowia pacjentki były nieprawdziwe.

Polecane  Sześć osób złamało nakaz kwarantanny w Zielonej Górze

Mężczyzna, który wezwał pogotowie, od samego początku był agresywny i wulgarny wobec medyków. W pewnym momencie podszedł i nagle z zaskoczenia uderzył lekarza. Zadał mu silny cios ręką w okolice głowy i barku. Na miejsce zostali wezwani policjanci, którzy uspokoili napastnika. Mężczyzna za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego, jakim jest lekarz, odpowie przed sądem. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Langner odszkodowania