Szalona ucieczka pijanej 22-latki. Uciekając audi mogła doprowadzić do wypadku

Pijana 22-latka uciekała policji. Po drodze złamała wiele przepisów i stwarzała zagrożenie wypadkiem. Samochód, którym uciekała, nie był dopuszczony do ruchu, a 22-latka miała przy sobie narkotyki.

W czwartek, 13 lutego, policjanci szprotawskiego komisariatu chcieli zatrzymać do kontroli audi. – Kierująca na widok policyjnego radiowozu zaczęła wykonywać chaotyczne manewry autem i kontynuowała jazdę – mówi sierż. szt. Aleksandra Jaszczuk z biura prasowego żagańskiej policji. Policjanci włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, ale kierująca audi przyśpieszyła i zaczęła uciekać. Policjanci ruszyli w pościg.

Kierująca z dużą prędkością uciekała ulicami Szprotawy, popełniała przy tym szereg wykroczeń drogowych. Między innymi wyprzedzała pojazdy na przejściu dla pieszych i przejechała przez skrzyżowanie na czerwonym świetle. Wielokrotnie traciła panowanie nad prowadzonym pojazdem, stwarzała zagrożenie na drodze dla innych uczestników ruchu. Po przejechaniu kilkunastu kilometrów, kierująca zjechała na drogę gruntową. Tam straciła ponownie panowanie nad pojazdem i została zatrzymana.

22-latka była pijana. Wydmuchała ponad pół promila alkoholu. Policjanci znaleźli przy kobiecie marihuanę. Po sprawdzeniu audi w policyjnych systemach okazało się, że samochód nie jest dopuszczony do ruchu, a tablice rejestracyjne należą do innego pojazdu. Audi zostało zabezpieczone na policyjnym parkingu. 22-latka stanie przed sądem. Tylko za ucieczkę przed policją grozi jej kara do 5 lat więzienia.