Bandzior napadał na kurierów. Używał gazu, jednego nawet potrącił

Gdańscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który okradał kurierów, a jednego z nich potrącił samochodem. Pokrzywdzeni wycenili straty na prawie 40 tys. zł. 25-letni mieszkaniec Gdańska usłyszał 5 zarzutów. Grozi mu 10 lat więzienia.

Pod koniec minionego tygodnia kryminalni z komendy miejskiej w Gdańsku oraz komisariatu na Oruni zatrzymali 25-latka na gorącym uczynku. Bandzior właśnie kolejny raz włamywał się do samochodu kuriera. Policjanci przeszukali i zabezpieczyli zaparkowany w pobliżu samochód sprawcy, w którym znaleźli rzeczy pochodzące z wcześniejszych kradzieży. Policjanci odzyskali m.in. ukradzione telefony oraz ubrania o łącznej wartości kilkunastu tys. zł.

Policjanci ustalili, że 25-latek co najmniej trzy razy włamał się do samochodów przewożących przesyłki kurierskie i ukradł z nich paczki o wartości kilkudziesięciu tys. zł. Mężczyzna ma na swoim koncie także dwie kradzieże rozbójnicze, podczas których prysnął gazem w twarz pokrzywdzonemu. Innego kuriera potrącił samochodem.

Sprawca usłyszał pięć zarzutów m.in. kradzieży z włamaniem oraz kradzieży rozbójniczej. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt. Funkcjonariusze sprawdzą, czy dochodziło do podobnych zdarzeń w innych miastach.  Za kradzież z włamaniem oraz kradzieże rozbójnicze grozi mu kara do 10 lat więzienia.