Bez powodu podszedł i wulgarnie wyzywał policjantów. Grozi mu rok więzienia

Policjanci zatrzymali 36-letniego mieszkańca Żar, który podszedł i bez powodu znieważył funkcjonariuszy wykonujących obowiązki służbowe. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a kolejnego dnia usłyszał zarzut. Grozi mu kara do roku więzienia.

W minionym tygodniu żarscy policjanci wykonywali czynności służbowe na terenie miasta. W pewnym momencie podszedł do nich mężczyzna nie związany z prowadzonymi działaniami. Po chwili zaczął wulgarnie wyzywać policjantów znieważając ich. Mężczyzna nie chciał się uspokoić i początkowo podać swych danych osobowych. Jak się okazało był pijany. Wydmuchał ponad promil alkoholu. Agresywny 36-latek trafił do policyjnego aresztu, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut znieważenia funkcjonariuszy. Grozić mu kara do roku więzienia.

Funkcjonariusz publiczny to nie tylko policjant, ale także żołnierz, funkcjonariusz straży granicznej, służby więziennej, prokurator i wiele innych osób, które określone są w art. 115 kodeksu karnego. Wykonują oni zadania o szczególnym charakterze, działając dla dobra społeczeństwa. Dlatego każdy, kto znieważy lub naruszy ich nietykalność cielesną musi liczyć się z odpowiedzialnością karną.