Toyota Zielona Góra

Bezczelny oszust metodą „na wnuczka” wyłudził od nowosolanki gotówkę i biżuterię

Oszustowi działającemu metodą „na wnuczka” udało się wyłudzić od starszej nowosolanki 15 tys. zł, 1,3 tys. euro i biżuterię.

W środę, 1 lipca, dyżurny nowosolskiej policji dostał zgłoszenie o próbach wyłudzeń pieniędzy. Oszuści dzwonili do osób starszych podając się za kogoś z ich rodziny. – Zapłakanym głosem opowiadali o nieszczęściu, jakie ich spotkało i błagali o pieniądze, które uratują ich z opresji – mówi mł. asp. Renata Dąbrowicz-Kozłowska, rzeczniczka policji w Nowej Soli. Większość mieszkańców nie dała się nabrać na fałszywe historyjki. Niestety starsza mieszkanka Nowej Soli dała naciągaczom 15 tys. zł, 1,3 tys euro i biżuterię.

Policjanci przestrzegają przed tego typu wyłudzeniami. – Ofiarami oszustów zazwyczaj są seniorzy, których ufność i wrażliwość wykorzystują sprawcy oszustw – mówi mł. asp. Dąbrowicz-Kozłowska. Przestępcy wykorzystują różne sposoby, żeby wzbudzić zaufanie i wyłudzić oszczędności. Policjanci przypominają, aby być „wyczulonym” na tego typu sytuacje. Warto również uwrażliwiać swoich domowników na przeróżne metody działania oszustów oraz wskazać, co należy zrobić, żeby nie stać się ich ofiarą.

Toyota Zielona Góra
Zostań kierowcą bolta