Brutalna egzekucja na ulicy. Zadawali ciosy nożami. Mężczyzna zmarł, kobieta walczy o życie (FILM, ZDJĘCIA)

Do tragedii doszło w nocy z 14 na 15 maja przy ul. Jana Pawła II w Kostrzynie nad Odrą. Do pary Bułgarów podbiegło kilku mężczyzna. Zadawali im cisy nożami. 32-letni mężczyzna zginął na miejscu, a jego 26-letnia partnerka w stanie ciężkim trafiła do szpitala. Nożownicy uciekli.

Policjanci zaczęli poszukiwania sprawców zabójstwa. – Już początkowe ustalenia pomogły wykluczyć, że było to działanie, którego motywem było tło narodowościowe. Ofiarami nie były przypadkowe osoby – mówi nadkom. Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji. Zostały zaatakowane konkretne osoby i nieprzypadkowo.

Kryminalni szybko ustalili kim są napastnicy. Ruszyły poszukiwania konkretnych osób, Bułgarów. Wystawiono Europejskie Nakazy Aresztowania. W dniu 17 maja policyjni eksperci z Biura Międzynarodowej Współpracy Policji Komendy Głównej Policji rozpoczęli poszukiwania międzynarodowe za trójką obywateli Bułgarii. Mężczyźni zostali 23 maja zatrzymani we Francji przez tamtejszą straż graniczną. Usiłowali wyjechać do Wielkiej Brytanii. Nie udało im się.

Konwojem lotniczym Bułgarzy zostali przekazani do Polski. Wracali w asyście antyterrorystów. We wtorek, 18 czerwca, z zatrzymanymi obywatelami Bułgarii w gorzowskiej prokuraturze okręgowej przeprowadzono czynności procesowe. Zatrzymani usłyszeli zarzuty zabójstwa 32-letniego mężczyzny oraz usiłowania zabójstwa 26-letniej Bułgarki. Zatrzymani odmówili składania wyjaśnień i nie przyznali się do winy. Śledczy wnioskowali o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.