Budżet Zielonej Góry na 2023 r. przyjęty. Aż 362 mln zł na inwestycje

Zielona Góra

To jeden z najbardziej proinwestycyjnych budżetów w historii Zielonej Góry. Prezydent Janusz Kubicki zaplanował aż 362 mln na inwestycje.

– Cieszę się, że do projektu nie wpłynęły żadne poprawki. To pokazuje, że mimo wielu trudności udało się przygotować budżet optymalny na trudne czasy – mówił prezydent Kubicki podczas wtorkowej sesji rady miasta.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Sytuacja finansowa miasta jest stabilna. – Jako jeden z nielicznych samorządów w kraju, mamy tak zaawansowany, niskoemisyjny transport. Dzieci w mieście korzystają z komunikacji za darmo, a na basen mogą pójść za symboliczną złotówkę. Nie rezygnujemy z tych zadań – podkreślił prezydent Kubicki.

Budżet Zielonej Góry na 2023 r, 362 mln zł na inwestycje

 Budżet miasta na 2023 r. jest imponujący. Dochody Zielonej Góry osiągną 1 mld 165 mln zł, natomiast wydatki 1 mld 332 mln zł. – To największy budżet w województwie lubuskim – podkreślił prezydent Kubicki.

Najbardziej kosztowną pozycją w budżecie jest oświata i wychowanie, na ten cel miasto przeznaczy w przyszłym roku ponad 400 milionów złotych.

To jeden z najbardziej proinwestycyjnych budżetów w historii. Janusz Kubicki zaplanował aż 362 mln na inwestycje. Wydatki nie ominą żadnej z dziedzin życia. Finansowany będzie sport, kultura, oświata, zdrowie, inwestycje drogowe, zadania związane z energooszczędnością, wsparcie przedsiębiorców i przemysłu.

Najważniejsze zadania to m.in.:

– budowa południowej obwodnicy miasta

– obwodnica zachodnia

– modernizacja kąpielisko w Ochli

– Niskoemisyjny transportu i odnawialne źródła energii 

– ponad 50 mln zł zostanie przeznaczone na modernizację mniejszych uliczek i dróg osiedlowych  

– remont wiaduktów przy ul. Zjednoczenia

Toyota Zielona Góra
Reklama pościgi
Eko pol - Poscigi.pl