Były żużlowiec Falubazu Alex Z. aresztowany. Chodzi o fikcyjną kradzież luksusowego volvo (FILM, ZDJĘCIA)

Zielonogórscy kryminalni rozwikłali zagadkę fikcyjnej kradzieży luksusowego volvo. Już po kilku godzinach od zgłoszenia wiedzieli, że do kradzieży w ogóle nie doszło, a w sprawę mogą być zamieszani sami właściciele. Do sprawy zatrzymano cztery osoby. Wśród nich jest Alex Z., były żużlowiec Falubazu Zielona Góra. Grozi im kara do 10 lat więzienia.

W sobotę, 16 maja, do komendy miejskiej w Zielonej Górze zgłosiła się 41-letnia kobieta. Powiadomiła o kradzieży luksusowego volvo. Jak opowiedziała policjantom, do kradzieży volvo doszło na ulicy Dworcowej, gdzie dzień wcześniej na parkingu zostawiła auto. Do działań operacyjnych natychmiast przystąpili zielonogórscy kryminalni i już po kilku godzinach wiedzieli, że coś w sprawie „nie gra”.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Kryminalni bardzo szybko ustalili, że „kradzież” była fikcyjna, a w sprawę zamieszani są m.in. właściciele pojazdu. – Przez kilka kolejnych dni policjanci zabezpieczali w sprawie materiał dowodowy, który we wtorek, 26 maja, pozwolił na zatrzymanie aż czterech osób – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka policji w Zielonej Górze. To trzej mężczyźni w wieku 23, 35 i 41 lat oraz 41-letnia kobieta, która zawiadomiła policjantów o kradzieży. Wśród nich jest Alex Z., były żużlowiec Falubazu Zielona Góra.

Wszyscy mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, za co Kodeks Karny przewiduje karę do 10 lat więzienia. Natomiast kobieta usłyszała zarzut fałszywego zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa oraz zarzut oszustwa, za co według kodeksu karnego grozi kara do 8 lat więzienia.

Decyzją sądu rejonowego mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na 2 miesiące, a kobieta trafiła do aresztu na miesiąc. Sprawa jest prowadzona pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze.