Centrum Zielonej Góry na oku policji i kamer. Patrole na Placu Teatralnym. To Rejon Wzorowego Porządku

Patrole policji na Placu Teatralnym.

Centrum Zielonej Góry, deptak i uliczki wokół niego określane są przez zielonogórskich policjantów jako Rejon Wzorowego Porządku. Patrole piesze, zmotoryzowane i rowerowe kierowane są w ten rejon każdego dnia przez całą dobę. Porządku i bezpieczeństwa strzegą także kamery miejskiego monitoringu, które wspomagają policjantów w działaniach.

W Zielonej Górze deptak i wąskie uliczki wokół niego są szczególnym miejscem. To tam toczy się życie miasta, spotykają się mieszkańcy, odwiedzają turyści. Także dla zielonogórskich policjantów to wyjątkowe miejsce.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Od wielu lat w komendzie w Zielonej Górze ten obszar nazywany jest Rejonem Wzorowego Porządku. Oznacza to, że w ten rewir służbowy każdego dnia o różnych porach doby kierowane są policyjne patrole.  

Sprzymierzeńcami policjantów w dbaniu o porządek w centrum miasta są operatorzy miejskiego monitoringu. Często to dzięki ich czujności policjanci z patrolu kierowani są na miejsce zanim jeszcze coś złego się wydarzy. Umundurowany policyjny patrol często „studzi” zapędy niektórych do łamania prawa.

W ostatnich dniach policjanci kierują swoją uwagę na Plac Teatralny, miejsce gdzie lubi spotykać się młodzież. Zadaniem policjantów jest również działanie prewencyjne. Mundurowi przewidując, że młodzi ludzie w grupie mogą wpadać na różne, nie do końca rozsądne pomysły…      

Reklama pościgi
Eko pol - Poscigi.pl