Chciała od starszej kobiety 40 tys. euro. To była oszustka, fałszywa wnuczka

Dzięki czujności i zdrowemu rozsądkowi mieszkanka powiatu żagańskiego nie dała się oszukać i nie straciła 40 tysięcy euro.

W poniedziałek, 30 września, do mieszkanki powiatu żagańskiego zadzwonił telefon. Dzwoniąca osoba twierdziła, że jest wnuczką kobiety. Roztrzęsiona mówiła, że jest za granicą, spowodowała wypadek i musi zapłacić 40 tysięcy euro. „Wnuczka” prosiła kobietę o pieniądze.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Seniorka w trakcie rozmowy pomyślała, że coś jest nie tak, słyszała bowiem wiele razy o wyłudzeniach pieniędzy w ten sposób. Postanowiła nie kontynuować rozmowy, odłożyła słuchawkę aby wykonać telefon do rodziny i sprawdzić czy taka sytuacja miała miejsce i czy ktoś z jej bliskich potrzebuje pomocy.

Po rozmowie z synem nie miała wątpliwości, że oszustka podszywając się pod jej wnuczkę próbowała wyłudzić 40 tysięcy euro. Kobieta od razu poinformowała Policję. Zachowanie seniorki jest godne pochwały. Tak powinien postąpić każdy kto otrzyma podobną informację przez telefon!

Pamiętajmy! Zawsze należy potwierdzić taką informację kontaktując się z najbliższą rodziną lub Policją. Pomimo nieustannych ostrzeżeń, osoby starsze nadal stają się ofiarami oszustów podszywających się pod krewnych, pracowników socjalnych, akwizytorów, przedstawicieli ZUS, policjantów bądź też osób oferujących swoją pomoc przy codziennych obowiązkach domowych.

Toyota Zielona Góra
Eko pol - Poscigi.pl