Dał się tak łatwo oszukać. Przez swoją naiwność stracił 300 tys. zł

Mężczyzna zachęcony reklamą postanowił zainwestować w kryptowaluty. Nie podejrzewał, że po drugiej stronie są oszuści, którzy wyciągnęli mu z konta 300 tys. zł.

Mieszkaniec Gorzowa zainteresował się inwestycjami w kryptowaluty. Skuszony reklamą postanowił, że założy konto na giełdzie. Skontaktowała się z nim rzekoma obsługa portalu i przeprowadziła przez proces weryfikacyjny.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Początkowo mężczyzna wpłacił 250 dolarów, za co dostał nawet bonus. Po kilku dniach na koncie było już niemal dwa razy więcej środków. Oszuści kilkukrotnie kontaktowali się z mężczyzną, by ten zainwestował jeszcze więcej pieniędzy.

Zmanipulowany mieszkaniec Gorzowa łatwo wykonywał instrukcje, które były mu podawane przez oszustów. W rezultacie dokonano kilku przelewów na łączną kwotę niemal 300 tys. zł.

– Kiedy usłyszał, że musi jeszcze wpłacić kilkadziesiąt tysięcy złotych podatku, by odzyskać pieniądze, zrozumiał, że został oszukany – mówi podkom. Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik gorzowskiej policji. Pieniędzy oczywiście nie był w stanie w jakikolwiek sposób wypłacić.

Toyota Zielona Góra